Nowe przepisy dotyczące dostępności obowiązują od 24 sierpnia 2024 r.

Od 24 sierpnia 2024 r. weszła w życie § 4 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 1686).

Przepisy te wprowadzają nowe wymagania dotyczące dostępności usług rozwojowych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Wyjaśniamy, za informacją źródłową PARP, kim jest osoba ze szczególnymi potrzebami. Jest to osoba, która ze względu na swoje cechy zewnętrzne lub wewnętrzne albo ze względu na okoliczności, w których się znajduje, musi podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia bariery, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobami (art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240)).

Zapewnienie dostępności zaczyna się od zrozumienia szczególnych potrzeb Twoich uczestników. Im lepiej je poznasz, tym skuteczniej będziesz w stanie na nie odpowiedzieć. Dzięki temu Twoi uczestnicy w pełni skorzystają z oferowanych przez Ciebie usług rozwojowych. Pamiętaj, że stosując podane wskazówki tworzysz usługi uniwersalnie dostępne. Zwiększasz tym swoją konkurencyjność i rozwijasz możliwości biznesowe.

Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy w zakresie dostępności usług rozwojowych, zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanej pigułki wiedzy. Można z niej dowiedzieć, w jaki sposób zapewnić szczególne potrzeby uczestników usług. Link do materiału.

#FunduszeUE #FunduszeUnijne #Operatortechpal

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *